Ana Sayfa / Püf Noktaları / Islak Kek Bozulur Mu?

Islak Kek Bozulur Mu?

Sevilen tatlılardan birisi olan ıslak kek kaç gün dayanır? Bozulur mu? Islak keki yaptıktan sonra kaç günde tüketmeniz gerekir? sorularının cevaplarını bilmeniz sağlığınız için son derece önemlidir.

Islak keki yaptıktan sonra, buzdolabında saklamanız gerekmektedir. Dışarıda bırakmak çok daha kısa sürede tüketim zamanının dolmasına neden olabilir. Ayrıca şehirler arası ıslak kekin kargo ile gönderilmesi uygun değildir. Varacağı yere kadar bozulması olasıdır. Yine de şansınızı demek isterseniz mutlaka yumurtasız ıslak kek yapın.

Sosu Yumurtalı Islak Kek Kaç Gün Dayanır?

Islak kekin sosunda yumurta bulunuyorsa tüketilme süresi de kısalır. Yumurtanın pişmemiş halinin dolapta kaç gün duracağını gözlemlemeniz size bir fikir verecektir.

2 günden fazla sosu yumurtalı ıslak kekleri bekletmemek ve bir an önce tüketmek en doğrusu olacaktır.

Sosu Yumurtasız Islak Kek Ne Kadar Sürede Tüketilmeli?

Islak kekin sosunda yumurta yok ise; saklanabileceği süre de doğal olarak artmaktadır. 4-5 gün kadar buzdolabında bekletebilirsiniz. Ayrıca eğer ıslak keki buzdolabında saklamak isterseniz, 1 aya kadar buzlukta saklamanız mümkündür. Islak kek buzlukta nasıl saklanır? yazısı ile buzdolabında kekinizi nasıl saklamanız gerektiğini daha detaylı inceleyebilirsiniz.

Hakkında Islak Kek

Bu habere de bakabilirisiniz

Islak Kek Ne Kadarda Pişer?

Islak kek yapımında hazırlık aşaması kadar pişirme süresi de kekin lezzetli olmasında büyük önem taşıyor. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir