Ana Sayfa / Genel / Islak Kek Dr. Oetker Çikolatalı Nasıl Yapılır?

Islak Kek Dr. Oetker Çikolatalı Nasıl Yapılır?

e kek tarifleri için bayanların profesyonel yardımcı markalarından biri olan Dr. Oetker, pratik ve kolay hazırlanabilen ürünleri ile zor gibi görünen tarifleri rahatlıkla yapabilmeyi sağlamaktadır. Aniden gelen misafirlere hızlı bir şekilde ikram edilmesi mümkün olan Dr. Oetker ıslak kek, yoğun çikolata lezzetini doyasıya yaşama fırsatı sunmaktadır.

Islak Kek Dr. Oetker Kaç Dakikada Hazır Olur?

Islak kek için malzemelerin bir pakette hazır olarak bulunduğu Dr. Oetker Islak kek, kısa sürede hazırlanarak pişirilen bir tariftir. Paket üzerinde farklı damak tatlarına göre önerilerle zenginleştirilmiş paket, ıslak kek severlerin mutlaka denemeleri gereken pratik ve lezzetli bir karışımdır. Dışardan eklenmesi gereken birkaç malzeme dahilinde çırpılarak fırına sürülen ıslak kek, evde yapılan keklere nazaran daha kısa sürede pişmektedir. Yaklaşık olarak karışımı 15 dakika fırında tutmak yeterli olacaktır.

Islak Kek Or. Oetker Tarifi İçin Ekstra Malzemeler Nelerdir?

Toz olarak eklenmesi gereken ıslak kek malzemelerini bir pakette buluşturan Dr. Oetker, kolay tarifi denemek isteyenlere sadece 2 adet yumurta, sıvıyağ ve su eklenmesi işi kalıyor. İsteğe göre ıslak kek lezzetini katlamak için karışım içerisine çekilmiş ceviz ya da fındık konulması önerilmektedir.

Hakkında Islak Kek

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir