Ana Sayfa / Püf Noktaları / Islak Kek Buzlukta Saklanır Mı?

Islak Kek Buzlukta Saklanır Mı?

Her zaman için yapılan kekleri anlık tüketmek mümkün olmuyor ve ortaya ıslak kek buzlukta saklanır mı sorusu akla geliyor. Islak keki dolapta saklayabilirsiniz; ancak bazı noktalara dikkat etme şartı ile.

Islak Kek Buzdolabında Nasıl Saklanır?

Kekinizi bitiremediyseniz ya da misafiriniz geldiğinde elinizin altında hazır bir tatlı oldu diyorsanız kekinizin bayatlamasına izin vermeden saklama işlemini yapmalısınız. Fırından çıkan ıslak kekiniz oda sıcaklığına geldikten sonra dilimleyin ve yenilmeyecek kısmı bekletmeden buzluğa atın.

Islak keki buzdolabına koyarken güzelce sarmanız ve havasız bırakmanız şart. Eğer ıslak kek ile hava temas ederse üzerinde hoş olmayan bir koku kalıyor. Mümkünse tek sıra olacak şekilde buzdolabı poşetine koyun ve üzerine bir poşet daha geçirin ya da kapaklı bir kaba koyun. Böylelikle buzdolabında kekiniz 1 aya kadar bekleyebilir.

Islak Kek Buzluktan Çıkınca Nasıl Çözdürülmeli?

Buzluktan ıslak keki çıkarıp mikrodalga fırına atıp, tüketmeye kalkmak yapılan en büyük hata. Olması gereken 1 gece önceden buzluğun alt kısmına indirmek ve çözündükten sonra dilerseniz ısıtmaktır. Zorda kalındığında, mikrodalga ile direkt olarak çözündürülebiliyor olsa da kekiniz hafiften hamurumsu bir kıvam alacağından tercih edilmemesi daha doğru olacaktır.

Hakkında Islak Kek

Bu habere de bakabilirisiniz

Islak Kek Ne Kadarda Pişer?

Islak kek yapımında hazırlık aşaması kadar pişirme süresi de kekin lezzetli olmasında büyük önem taşıyor. …

2 Yorumlar

  1. Islak kek dolapta kaç gün dayanır? 2 gündür dolapta, bugün de yenir mi yoksa atayım mı?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir