Ana Sayfa / Püf Noktaları / 1 Dilim Islak Kek Kaç Kalori?

1 Dilim Islak Kek Kaç Kalori?

Lezzeti ile bilinen ıslak kek diyeti bozar mı? Zayıflamak isteyenlerin kilo vermesinin önüne geçer mi? merak adilen sorular arasında yer almaktadır.

Eğer diyet yapıyorsanız, yediğiniz yiyeceklerin kalorilerine ve bir o kadar da besin değerlerine dikkat etmelisiniz. Islak kekin kalorisi de son derece yüksektir. Ancak bu demek değil ki hiç yememelisiniz. Önemli olan ıslak kek tüketirken miktarına dikkat etmeniz ve bir sonraki öğünde dengelemeniz, gerekirse ekstra spor yapmanız.

Islak Kekin Kalorisi Besin Değerleri

Ortalama 1 dilim ıslak kekin kalorisi 570 kaloriye denktir. Bu da demek ki; aldığınız kalorinin yakımı için 1,5 saat durmadan yüksek tempoda koşmanız ya da dans etmeniz gerekmekte. Islak kek yerken, yarım dilimin üzerine çıkmamak doğru bir hareket olacaktır.

1 porsiyon ıslak kek karbonhidrat miktarı 60 gram’dır. Bu da yalnızca ıslak kek ile ortalama boy ve kilodaki bir kadının günlük karbonhidrat alım limiti doldurması demektir.

Aynı miktardaki protein miktarı yalnızca 6 gram kadarken, yağ miktarı 30 grama kadar çıkabilmektedir.

Islak kekin besin değerleri göz önünde bulundurulduğunda tüketirken ne kadar dikkat etmeniz gerektiği de anlaşılabilmektedir.

Hakkında Islak Kek

Bu habere de bakabilirisiniz

Islak Kek Ne Kadarda Pişer?

Islak kek yapımında hazırlık aşaması kadar pişirme süresi de kekin lezzetli olmasında büyük önem taşıyor. …

yorumlayın

  1. Dankek ıslak kek kalorisini gördünüz mü? Çok yüksek! Diyetteyseniz uzak durun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir