Ana Sayfa / Püf Noktaları / Islak Kek Bir gün Önceden Yapılır mı?

Islak Kek Bir gün Önceden Yapılır mı?

Kalabalık misafirlere hazırlık yaparken birçok ayrıntıyı önceden hazırlamak isteyenlerin ıslak kek bir gün önceden yapılır mı sorusu sıkça akıllara gelmektedir. Soslu bir kek olmasından dolayı ertesi güne ilk günkü tazeliği kalmayacağı düşünülse de, tercihe göre ıslak kek bir gün önceden yapılarak hazır edilebilir. Islak kekin kendine özgü özelliklerinden olan enfes kakaolu sosu isteğe göre kekin servis edileceği zamandan biraz önce dökülebilir. Ya da hafif ısıtılmış fırında yaklaşık 2 dakika bekleterek ıslak kekin tazelenmesi sağlanabilir.

Islak Kek Nasıl Tazelenir?

Çalışan bayanlar için özellikle ıslan kekin bir gün önceden yapılabiliyor olması büyük kolaylık niteliğindedir. Hem çocukların çok sevdiği bir lezzet olması hem de ağır misafirlere yapılacak en şık kek tariflerinden biri olması, pek çok bayanın önceliği ıslak keke vermelerine neden olmaktadır. Yukarıda bahsedildiği gibi, servise yakın ıslak keki ısıtılmış fırına sürerek sosun tazelenmesi sağlanır ve üzerine Hindistan cevizi serpildiğinde o gün yapılmış tazeliğini misafirlere mutlaka hissettirmek mümkündür. Ancak tabi ki vakti olan bayanlar misafirlerine o gün yaptıkları ıslak keki ikram etmeleri lezzeti artıracaktır.

Hakkında Islak Kek

Bu habere de bakabilirisiniz

Islak Kek Ne Kadarda Pişer?

Islak kek yapımında hazırlık aşaması kadar pişirme süresi de kekin lezzetli olmasında büyük önem taşıyor. …

yorumlayın

  1. Aysel Özdemir

    1 gün önceden yapılan tarifler arasında en lezzetlilerinden birisi ıslak kek oluyor. Pek çok tarifi önceden hazırlayabiliyorsunuz ama hafif bir tat kaçma oluyor. Islak kek ise tam tersine daha lezzetli oluyor bekleyince. Ayrıca üzerine çikolata sosu yaparsanız da pek güzel olur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir