Ana Sayfa / Islak Kek Sosları / Islak Kek Browni Tarifi Sosu Yumurtasız

Islak Kek Browni Tarifi Sosu Yumurtasız

Islak kek tariflerinin her çeşidi şüphesiz küçük büyük herkesin sevdiği keklerden biridir. Çoğu ıslak kek tarifinin sosunda yer alan yumurta, yumurta kokusundan hoşlanmayan ya da yumurtaya karşı alerjisi olanlar için yumurtasız tarifler bulmak da mümkündür. Diğer browni sosu malzemeleri ile ıslak kek browni tarifi sosu yumurtasız hazırlanarak, gönül rahatlığı ile browni keyfi yapılabilir.

Islak kek browni sosu tariflerinde yer alan yumurtanın çiğ olması pek çok kişinin tercih etmediği detaylardan biridir. Bu noktada isteğe göre ıslak kek sosuna yumurta katılmadan da sos hazırlamak oldukça kolaydır.

Islak Kek Browni Sosu Yumurtasız Nasıl Hazırlanır?

Islak kek tariflerine marketlerde satılan browni lezzetini veren büyük çoğunlukla lezzetli sosudur. Bu nedenle sosun içine katılanlar büyük önem taşıyor. Browni sosunda yumurta kullanmak istemeyenler, 2 su bardağı süt, yarım su bardağı şeker, yarım su bardağı sıvıyağ ve kakao karışımını kaynatarak pişmiş ve soğumuş olan kekin üzerine dökülür. Bu malzemeler ıslak kekin sosunun kıvamını tutturmak için birebir olan malzemelerdir. Yumurtasız ıslak kek sosu, sosunda yumurta olduğu için ıslak kek yiyemeyenler için oldukça lezzetli bir alternatiftir.

Hakkında Islak Kek

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir